Jiří Rais, Ústav jaderného výzkumu, a.s.: Pokročilé metody extrakční separace dlouhodobých radiotoxických radionuklidů.
Jiří Cakl, Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická: Zpětné promývání permeátem při membránové cross-flow mikrofiltraci - vliv na intenzitu průtoku permeátu a retenci membrány
Jaroslav Šesták, AV ČR, Fyzikální ústav: Výpočet kinetických a přidružených termodynamických dat ve vybraných anorganických systémech zaměřených na studium krystalizace při přípravě cílených materiálů.
Milan Kubíček, VŠCHT-Praha, Fakulta chemicko-inženýrská: Dynamika prostorových teplotních a koncentračních profilů v monolitických reaktorech a adsorbérech - matematické modelování a experimenty.
Petr Sáha, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta technologická-Zlín: Elektroreologie suspenzí polymerů s řízenou elektrickou vodivostí.
Libor Červený, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Studium přípravy a vlastností rutheniových katalyzátorů, možnosti jejich využití při syntéze speciálních chemikálií.
Egon Eckert, VŠCHT-Praha, Fakulta chemicko-inženýrská: Stacionární a dynamické modelování separačních procesů s využitím konceptu nerovnovážného stupně.
Karel Štamberg, ČVUT, Fakulta jaderná a fyz. inženýrská: Modelování a simulace procesů šíření kontaminantů v bariérových materiálech úložišť odpadů, ve vodních tocích a přehradních nádržích.
Ferdinand Šebesta, ČVUT, Fakulta jaderná a fyz. inženýrská: Vývoj regenerovatelných kompozitních měničů iontů na bázi hexakyanoželeznatanů.
Jindřich Zahradník, AV ČR, Ústav chemických procesů: Vliv fyzikálních vlastností kapalné fáze na přenos hmoty mezi plynem a kapalinou v reaktorech s ejektorovými distributory.
Vladimír Ždímal, AV ČR, Ústav chemických procesů: Experimentální studium kinetiky homogenní nukleace v přesycených parách.
Gabriela Kuncová, AV ČR, Ústav chemických procesů: Technologie biochemického odbourávání chlorovaných organických polutantů.
Josef Roček, AV ČR, Ústav chemických procesů: Kompozitní keramické membrány.
Miroslav Petrisko, VŠCHT-Praha: Porovnání vlastností kovových katalyzátorů při hydrogenační aminaci alkoholů a karbonylových sloučenin aminy.
Petr Holý, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Polykarboxylové kyseliny a polyaminy s uspořádanými funkčními skupinami. Samoskladba iontovým vodíkovým můstkováním.
Pavel Hobza, AV ČR, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského: Struktura a dynamika DNA.
Antonín Klásek, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta technologická-Zlín: Příprava, reakce a biologická aktivita některých derivátů 2-chinolonu.
Bohumír Koutek, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Agregační feromon bělokaza dubového (Scolytus intricatus) a možnosti jeho využití k ochraně dubových porostů.
Jiří Jiráček, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Aplikace kombinatorických knihoven fosfinových pseudopeptidů při izolaci a purifikaci nových Zn-metaloproteas.
Josef P. Novák, VŠCHT-Praha, Fakulta chemicko-inženýrská: Termodynamické studium rovnováhy kapalina-kapalina v ternárních systémech. Vliv ternárních interakcí na distribuční koeficienty.
Bohumil Štíbr, AV ČR, Ústav anorganické chemie: Inserční a degradační reakce 9-12 vrcholových karboranů vedoucí k mateřským polykarbaboranům, aza- a thiakarboranům.
Pavel Peč, Univerzita Palackého, Fakulta přírodovědecká: Molekulární, strukturní a fyziologické vlastnosti rostlinných aminoxidas a cytokininoxidas.
Jan Hlaváček, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Analogy endothelinů obsahující isostery cystinu.
Jan Ježek, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Syntézy glykopeptidových dendrimerů s T a TN antigenními strukturami v pevné fázi a jejich biologické vlastnosti
Jiří Svoboda, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Látky specificky ovlivňující biotransformaci arachidonové kyseliny - perspektivní terapie zánětlivých a alergických onemocnění.
Karel Procházka, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Vícevrstvé koloidní struktury polymerů: modelové systémy pro studium fotoindukovaných procesů v organizovaných prostředích.
Tomáš Boublík, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Rovnovážné chování tekutin tvořených anisotropickými molekulami.
Ivana Císařová, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Studium detailů elektronové hustoty a jejích změn v pevných látkách metodou rtg difrakce.
Petr Herman, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Fosfinové dipeptidy. Syntéza a komplexotvorné vlastnosti.
Blanka Vlčková, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Vývoj nových systémů povrch-adsorbát pro aplikace SERS - spektroskopie v katalýze, biochemii a chemické analýze.
Marek Urbanský, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Steroidní deriváty pro studium cholinergních receptorů.
Alice Lázníčková, Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta: Studium chemismu a biologického chování 99Tc značených peptidů pro zobrazení periferních receptorů.
Bohumil Dočekal, AV ČR, Ústav analytické chemie: Charakterizace speciálních materiálů pro moderní technologie.
Karel Klepárník, AV ČR, Ústav analytické chemie: Superrychlé mapování genomu a analýza sekvencí DNA pulzní elektroforézou v krátkých kapilárách:
Ivan Stibor, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Perforovaná fázová rozhraní. Spontánní tvorba molekulárních porů na rozhraní dvou nemísitelných kapalin.
Zdeněk Herman, AV ČR, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského: Elementární srážkové procesy kationtů a dikationtů.
Vojtech Varga, AV ČR, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského: Substituční efekty v elektrochemii titanocen dichloridů.
Hubert Hřebabecký, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Synthesy 4'-substituovaných karbaanalogů nukleosidů s potenciálním protivirovým účinkem.
Tomáš Ruml, VŠCHT-Praha, Fakulta potrav. a biochem. technologie: Studium struktury a funkce matrixového proteinu a proteinasy opičího imunosupresivního retroviru.
Jaroslav Holeček, Univerzita Pardubice: Studium přípravy a struktury organokovových sloučenin se specifickými dynamickými vlastnostmi.
Miroslav Janata, AV ČR, Ústav makromolekulární chemie: Syntéza nových typů rozvětvených (ko)polymerů a studium jejich vlastností.
Jiří Dybal, AV ČR, Ústav makromolekulární chemie: Struktura a obsah částečně uspořádaných oblastí v semikrystalických polymerech a kopolymerech.
Vladimír Macháček, Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická: Studium bazicky katalyzovaných reakcí vedoucích k heterocyklickým sloučeninám.
Martin Hovorka, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Axiálně chirální tridentátní ligandy založené na 3-substituovaných binaftolech a od nich odvozené komplexní hydridy hliníku.
Blanka Králová, VŠCHT-Praha, Fakulta potrav. a biochem. technologie: Alfa-glukosidasy s perspektivou dignostických a therapeutických aplikací.
Bohumil Kratochvíl, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Strukturní studium neimunosupresivních cyklosporinů metodami rentgenové difrakce, NMR spektroskopie a hmotnostní spektroskopie.
Pavel Lhoták, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Návrh a syntéza iontového kanálu a iontově-selektivních polymerů založených na derivátech kalix(4)arenů.
Pavel Stopka, AV ČR, Ústav anorganické chemie: Interakce kyslíkových reaktivních částic s vybranými antioxidanty studované metodou spektroskopie elektronové paramagnetické resonance.
Pavel Drašar, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Steroidní modulátory nervového signálu a transportu iontů (NEURION).
Pavel Pitter, VŠCHT-Praha, Fakulta technologie ochrany prostředí: Chemická struktura a biodegradabilita komplexotvorných látek.
Jiří Ševčík, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Model plynové chromatografie s nízkou zbytkovou nejistotou.
František Liška, VŠCHT-Praha, Fakulta chemické technologie: Elektrochemické a NMR studium modelů hydrolytických metaloenzymů.
Jiří Klíma, AV ČR, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského: Sonoelektrochemie: Studium vlivu ultrazvuku na elektrochemické procesy.
Alexandr Hrabálek, Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta: Akceleranty transdermální penetrace na bázi derivátů kyseliny uhličité.
Jiří Toužín, Masarykova univerzita, Fakulta přírodovědecká: Studium syntézy, struktury a vazebných poměrů ve sloučeninách obsahujících současně dusík, fosfor, chalkogen a/nebo halogen.
Štěpán Vyskočil, Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta: Příprava derivátů 2-amino-2'-hydroxy-1,1'-binaftylu a jejich použití v asymetrické syntéze.
Jiří Votinský, Univerzita Pardubice: Interkaláty na bázi vrstevnatých fosforečnanů.
Michael Mareš, AV ČR, Ústav organické chemie a biochemie: Nepřirozené inhibitory fyziologicky významných proteinových interakčních systémů na bázi syntetických kombinačních knihoven.
Miloň Tichý, Státní zdravotní ústav, Centrum HPNP: Odhad akutní toxicity binárních směsí chemických sloučenin z jejich chemické struktury - analýza QSAR.
Lubomír Pospíšil, AV ČR, Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského: Supramolekulární elektrochemie.
Vladimír Král, VŠCHT-Praha, Fakulta chemicko-inženýrská: Vývoj nových senzorových systémů pro stanovení biologicky významných substrátů.
Jan Čermák, AV ČR, Ústav chemických procesů: Katalýza komplexy přechodných kovů s azinovými ligandy.
Jaroslav Včelák, AV ČR, Ústav chemických procesů: Oxidační destrukce polychlorovaných bifenylů v kapalných a pevných odpadech s využitím Fentonova činidla.
Vladimír Staněk, AV ČR, Ústav chemických procesů: Režim náplňové kolony jako zařízení se zkrápěnou a probublávanou vrstvou v serii.
Milan Hájek, AV ČR, Ústav chemických procesů: Mikrovlnná aktivace chemických reakcí na tuhých katalyzátorech a nosičích.
Deyl Zdeněk, AV ČR, Fyziologický ústav: Kapilární elektromigrační metody a jejich využití pro separaci bílkovin a peptidů.
Strnad Miroslav, AV ČR, Ústav experimentální botaniky Olomouc: Studium molekulárních mechanismů antiproliferačních účinků derivátů růstových regulátorů - cytokininu.
Macháčková Ivana, AV ČR, Ústav experimentální botaniky Praha: Cytokininy a auxiny v regulaci vývoje rostlin.
Ulbrich Karel, AV ČR, Ústav makromolekularní chemie Praha: Nové makromolekulární systémy pro cílený transport biologicky aktivních látek v živém organizmu.
Karel Štulík a Jiří Barek